• Tüm Kategoriler
  • Seçiminizi Daraltın

   Marka

   Fiyat Aralığı

   Sadece

   Ekran Boyutu

   Ekran kartı

   Harddisk

   İşlemci

   Ram

   Ssd

   Türü

   Harddisk

   İşletim sistemi

   Çözünürlük

   Yenileme hızı

   Ekran Boyutu

   Tepki süresi

   Renk

   Panel

   işlemci tipi

   Ram

   Ekran kartı

   işlemci nesli

   Ssd kapasitesi

   işletim sistemi

   Kullanım amacı

   Liste Şeklinde Göster Katalog Şeklinde Göster
   Notebook Laptop Nedir?
   Teknolojik gelişmeler doğrultusunda bilgisayarlar form değiştirerek yeni bir görünüme kavuştu. Eskiden kasalı masaüstü bilgisayarlar revaçtayken iş yaşamı ve teknolojik ilerlemeler dizüstü taşınabilir bilgisayar olarak adlandırılan notebook un sahneye çıkmasına sebep olmuştur. Notebooklar sayesinde çalışanlar sadece sabit bir alanda değil, bulundukları her alanda çalışma fırsatı bulmuş oldu. Mevcut alışkanlıkları değiştirip bir çok avantaj sunan notebook lar  uygun fiyatları ile herkesin ulaşabileceği cihazalar olup talebe uygun bir çok özelliğe sahiptir.

   Notebook Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
   Notebook alırken öncelikle cihazı ne amaç ile kullanacağınızı tespit etmelisiniz. İlk olarak ekran boyutunu ele alalım, eğer sık seyahat ediyorsanız ya da dışarıda çalışmayı tercih ediyorsanız, küçük ekranlı hafif modeller ideal olacaktır. Daha büyük boyutlu ekranlar genellikle tasarım gibi detay gerektiren işler yada film izlemek ve oyun oynamak gibi eğlence amaçlı kullanım için tercih edilebilir.
   Depolama kapasitesi de oldukça önemlidir. Hdd ler daha fazla depolama alnı sunarken ssd ler performans ve güç tüketimi yönünden ön plana çıkmaktadır. İhtiyacınız olan depolama alanı doğrultusunda yüksek kapasiteli disk seçimi yapmalısınız.
   Ekran kartı, özellikle yoğun grafik işleri ve oyunlar için oldukça önemlidir. Entegre grafik çözümleri temel grafik ihtiyaçları için yeterli olurken gelişmiş grafik ve oyunlar için yeterli olmayacaktır. Gelişmiş grafik ve oyunlar için NVIDIA veya AMD tarafından üretilen harici GPU'lar tercih edilmelidir.
   İşlemci seçimi, İşlemcinin hızı ve çekirdek sayısı, genel bilgisayar performansınızı doğrudan etkiler. Intel ve AMD, çeşitli ihtiyaçlara yönelik farklı işlemciler sunar. Temel kullanım için düşük veya orta seviye bir işlemci yeterli olabilirken, daha yoğun ve kaynak gerektiren işler için daha yüksek performanslı bir işlemci gereklidir.
   Ram hızı ve miktarı, genel sistem hızı ve çoklu performans ram hızı ve miktarına doğrudan bağlıdır. Daha fazla ram birden fazla işlemi aynı anda akıcı bir şekilde kullanımı sağlamaktadır. Özellikle oyun ve yoğun program kullanımı için yüksek kapasitesi tercih edilmelidir.
    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.